چطوری رقیبم رو کنار بزنم ؟!

سلام دوستان موضوع بسیار مهمی که میخوام در این پست راجبش صحبت کنیم اینه که رقیب ما غول نیست . چرا فکر می کنیم که اگه رقیب ما یه جایگاهی رو بدست آورده پس من دیگه نمی تونم به اون برسم . این بزرگترین اشتباهی که خیلی از مدیران کسب و کارها باهاش روبرو هستند که یه مقدار بیشتر با هم راجبش صحبت می کنیم . 

آقا من دیر شروع کردم !

وقتی من با برخی از مدیران کسب و کارها صحبت می کنم این جمله رو ازشون زیاد می شونم که میگم حیف شد ، اشتباه کردم ، دیر تصمیم گرفتم که الان دارم شروع می کنم ، خیلی از رقیبام عقب موندم و دیگه نمیشه جبرانش کرد و این مدل جملات که واقعا هیچ کدوم رو قبول ندارم . 

درسته خیلی مهمه که فاصله زمانی ما با رقیبامون چقدره اما این بدین معنی نیست که پس دیگه ما نمی تونیم نتیجه بگیریم و رقابت رو به رقبای اصلیمون باختیم. 

اگر دقت کنی میبنیی سایت هایی مثل ایمالز که بعد از دیجی کالا به وجود اومد هیچ موقع کسی فکر نمی کرد یه روزی سایتی به قدرت ایمالز وارد رقابت بشه و حتی توی خیلی از کلمات کلیدی رقابت رو از دیجی کالا بگیره . پس هر چقدرم دیر باشه عیبی نداره میشه شروع کرد و با یه استراتژی محتوایی مناسب و درست به نتیجه مطلوب رسید . 

بدست آوردن لینک اول گوگل

ما که نمی تونیم صفحه اول بیایم !

یه مدل دیگه از عزیزانی که مدیر کسب و کاری هستند ،میگن اقای امیدوار ما هر کاری هم بکنیم هر استراتژی هم داشته باشیم نمی تونیم بیایم صفحه اول هر چی رقیب های غدر اومدن صفحه اول وایسادن و ما خیلی زرنگ باشیم میایم صفحه دوم به بعد . 

دوستان باز هم این درست نیست خیلی از اون وب سایت هایی که الان توی صفحه اولن شما نگاه کن چند ماه پیش کجا بودن خیلی هاشون صفحات قبلی بودن و رسیدن به صفحه اول ، پس شما هم می تونی بیای صفحه اول حتی لینک های اولیه اما بازم با برنامه ریزی درست و مرتب 

توی ویدئوی زیر در مورد این موضوع بیشتر توضیح دادم که می تونی نگاه کنی 

استراتژی محتوای جدید 

یکی از معضل های دیگه که من توی اکثر جلسه هام با  مدیران کسب و کارها دارم در مورد استراتژی تولید محتواشونه . قبل اینکه بیشتر توضیح بدم لازمه که یه مقدار توضیح بدم که اصلا استراتژی تولید محتوا چطوری بوجود میاد 

ما به عنوان یک استراتژیست تولید محتوا ، با بررسی سایت های رقبا به یه جمع بندی می رسیم که رقبای کسب و کار شما چه کارهایی انجام دادن و شما هم بهتره که این کارها رو انجام بدین و همچنین راه کار جدیدی را هم ممکنه به شما پیشنهاد بدین که رقبای شما توی اون حوزه فعالیت نکرده باشن و بهتره شما از اون طریق به جذب و رقابت بپردازید . 

اگه خوب بود رقبا انجام میدادن !!

اولین مطلبی که این جور مواقع از من گفته میشه خب آقای امیدوار این ایده اگه خوب بود که رقبای ما انجام داده بودن دیگه به ما نمی رسید .

 

به روز میشه به زودی ….