لینک سازی خارجی چیست ؟

وقتی صحبت از لینک سازی میشه ، ما دو نوع لینک سازی داریم ، لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی

لینک سازی داخلی رو که در مطلب زیر به طور کامل در موردش صحبت کردیم و میدونیم به چه صورت بایستی آن را انجام بدیم ولی لینک سازی خارجی یه مقدار متفاوت از لینک سازی داخلی که می خوایم امروز در موردش بیشتر بدونیم 

چرا لینک سازی خارجی ؟

لینک سازی خارجی به این معنی که ما لینک دامنه اصلی یا صفحات داخلی وب سایتمون رو داخل یک سایت دیگه ای قرار بدیم و همچنین لینک صفحات سایت های دیگرو هم توی وب سایت خودمون ثبت کنیم . 

 

حالا این دو نوع لینک سازی خارجی چه فرقی با هم می کنن ؟

اینکه ما لینک یه وب سایت دیگه ای رو داخل محتوای سایت خودمون قرار بدیم ، به موتور جستجوگر گوگل میرسونیم که مطلب ما دارای یک منبع رسمی هست و ما داریم کپی رایت مقاله رو رعایت می کنیم . معمولا این مورد زمانی که ما یک مقاله رو ترجمه می کنیم و توی سایتمون می نویسیم انجام میشه و همچنین این کار به نفع وب سایتیه که ما لینکشو داخل مطلبمون قرار دادیم  ( البته در صورتی که قدرت وب سایت ما هم رده یا بالاتر از سایت مرجع باشه )

نوع دوم لینک سازی خارجی

نوع دوم لینک سازی خارجی اینه که لینک وبسایت ما توی سایت های دیگه ثبت بشه . نکته بسیارمهم اینه که سایت مقصد حتما بایستی از نظر ارزش بالاتر از وب سایت ما باشه .

ما برای سنجش میزان ارزش دامنه یک وب سایت دو تا اصل مهم به نام های (DA (DOMAIN AUTORITY و ( PA ( PAGE AUTORITY داریم .

DA : نشان دهنده ارزش دامنه یک وب سایته که بین 0 تا 100 رتبه بندی میشه و هر چی به 100 نزدیک تر باشه قطعا اون وب سایت ارزش بالاتری را خواهد داشت 

PA : امتیاز و ارزش یک صفحه خاص از وب سایته که این امتیاز نیز هر چقدر بیشتر باشه نتیجه مطلوب تره .

مد نظر دارم تا نحوه بک لینک گرفتن از سایت هایی با امتیاز دامنه بالا رو در مطالب مختلف با هم بررسی کنیم و بتونیم سایت خودمون رو در سایت های مختلف در زمینه های کاری مختلف ثبت کنیم . 

از وقتی که pagerank در گوگل دیگه بروز رسانی نشد ، دو معیار بسیار مهم برای انتخاب لینک یک وب سایت مورد بررسی قرار گرفتن به نام های DA و PA که برای سایت moz هستند که بالاتر بهشون اشاره کردم . 

من به نوبه خودم اعتقاد دارم که سایت هایی با DA پایین تر از 16 برای لینک سازی آنچنان توصیه نمی شوند مگر اینکه محتوای داخل آن خیلی کاربردی و پر بازدید باشه . 

حتما همیشه سعی کنید هم بک لینک های Follow دریافت کنید هم بک لینک های No Follow . درسته که ما همه دوست داریم لینک های فالو داشته باشیم تا اعتبار بیشتری به لینکمون داده شود اما لینک های نوفالو هم به شدت برای وب سایت توصیه می شوند و نیاز هستن . پس از هر دو استفاده کنیم و غافل نشیم .