بک لینک 

ما وقتی که یک وب سایتی رو راه اندازی میکنیم اول چیزی که به ذهنمون میاد اصطلاحی به نام بک لینک که با خودم میگم حالا من چطوری بک لینک بگیرم برای سایتم . 

بک لینک بخر !!

با یه سری از همکارا و دوستان صحبت می کنم بهم میگن خب بک لینک بخر ! در صورتی که بک لینک خریدن همیشه آخرین مرحله از لینک سازی و بک لینگ گرفتنه که میخوام توی این مطلب راه های مختلف رو با هم بررسی کنیم که چطور می تونیم برای سایتمون بک لینک خوب داشته باشیم . 

بک لینک زمان بره 

مورد بسیار مهمی که خیلی از افراد شاید نمیدونن یا بهش دقت نمی کنن اینه که بک لینک گرفتن یه کار زمان بر و همچنین سختیه که بایستی یه سری اصول درست رو رعایت کرد تا امتیازش رو بدست آورد چون بک لینک سازی یکی از پر امتیاز ترین موارد در سئو یک وب سایته . 

بهترین روش بک لینک گرفتن 

اولین روش : تولید محتوای جدید و با ارزشمند 

همیشه و همیشه تولید محتوا کردن درست ، مناسب ، مورد نیاز کاربران و مخاطبان کسب و کار ما یکی از بهترین روش ها برای بک لینک گرفتنه . چطور ؟

ما بعد از ایجاد یک مطلب قوی و مناسب به یک مرجع برای کسب اطلاعات تبدیل خواهیم شد که در این صورت بقیه افراد می تونن از اون مطلب و سایت ما به عنوان مرجع یاد کنن . 

 

بک لینک سازی

 

چطوری مطلبمو به افراد نشون بدم ؟

یکی از سوالات پر تکراری که وجود داره ، اینه که افراد می پرسن که ما یه مطلبی رو ایجاد کردیم توی سایت ، وقتی سایتمون ضعیفه کسی نمیبینه مطلبمونو چطوری میتونیم به مرجع تبدیل بشیم ؟! 

بله درسته . برای همین منظور در مطلب دیگه در مورد نحوه دیده شدن محتوای سایت صحبت خواهم کرد که به زودی از همینجا لینک میدم میتونید مطالعه کنید .

چی بنویسیم که بتونیم بک لینک بگیریم ؟ 

معمولا محتواهای آموزشی ، بهترین روش برای گرفتن بک لینک هستند که مطلب شما رو به عنوان مرجع در سایت خودشون معرفی می کنند . 

بک لینک و شبکه های اجتماعی 

ما می دونیم که شبکه های اجتماعی امروزه به یکی از قطب های جذب مخاطب و فروش تبدیل شده که هر کسب و کاری بایستی به شبکه های اجتماعی بایستی متصل باشند . 

همینطور ما می تونیم در بخش های مختلف شبکه های اجتماعی با قراردادن لینک وب سایت خودمون بک لینکی رو از اون وب سایت برای خودمون بدست بیاریم 


مطلب مرتبط : لینک سازی خارجی چیست ؟


روش بعدی در بک لینک گرفتن استفاده از سایت های کاربر محور 

ما در دنیا یه سری سایت داریم که محتوای داخلی خودشون رو توسط کاربران سایتشون پر می کنند ، که به اصطلاح میگیم پست مهمان یا بک لینک گرفتن با پست مهمان که با درج کردن لینک مطلب یا دامنه سایتمون توی اون محتواها دریافت بک لینک خواهیم کرد . 

استفاده از دیدگاه گذاری در سایت ها

استفاده از سایت هایی که امکان دیدگاه گذاری یا کامنت گذاری در مطالبشون رو برای عموم آزاد می گذارند. مثل فروم ها و انجمن های تخصصی در زمینه کسب و کار شما . 

شما می توانید در فروم ها و انجمن ها با قراردادن لینک سایت خود در امضا کاربری خود اقدام به دریافت بک لینک کنید . 

دقت کنید که در این انجمن ها حتما پویا باشید ، حتما سوالات مطرح شده رو پاسخ بدین و به عنوان یک کاربر واقعی فعالیت کنید که در این صورت حتی می توانید در پاسخ های خود به کاربران با قراردادن لینک مطالب سایت خود نیز لینک سازی بیشتری را بوجود آورید . 

چند نکته مهم در بک لینک گرفتن 

1 – به هیچ عنوان لینک سازی را پشت سر هم انجام ندهید . سعی کنید فرایند لینک سازی را به صورت ماهیانه تقسیم نمایید و در ماه بیش از 4 بک لینک برای سایت قرار ندهید بذارید گوگل متوجه شود که این فرآیند بک لینک سازی توسط ربات انجام نمیشه و توسط شخص ادمین سایت انجام می شه . 

2 – از ساخت وبلاگ برای بک لینک گرفتن پرهیز کنید چون وبلاگ ها دیگه ارزش گذشته رو در بک لینک دادن ندارند .

3 – حتما در صفحاتی مثل صفحات مهمان برای پست گذاری و همچنین در دیدگاه ها از دیگر مطالب مهم همون سایت نیز برای لینک دهی استفاده نمایید تا تبادل در صفحات اتفاق بیفتد  .