درگاه های پرداخت فروشگاهی

وقتی که با افراد مختلف برای راه اندازی یک وب سایت فروشگاهی صحبت می کنیم سوال بسیار مهمی که می پرسند اینه که من چطوری با فروشگاهم ، فروش آنلاین انجام بدم ، یعنی بتونم پول رو آنلاین توی حسابم دریافت کنم و بعد محصول رو به دست خریدار برسونم . 

استفاده از درگاه پرداخت 

برای فعال کردن پرداخت آنلاین توی وب سایت ، از درگاه های پرداخت بانکی استفاده می کنیم که می خوام توی این مطلب در مورد روند فعال سازی این درگاه های پرداخت فروشگاهی صحبت کنم . 

انواع درگاه های پرداخت 

ما دو نوع درگاه پرداخت برای فروشگاهمون می تونیم داشته باشیم : 

درگاه پرداخت مستقیم بانکی 

درگاه پرداخت واسطه ( زرین پال ، نیک پی و … )

درگاه پرداخت زرین پال

درگاه پرداخت مستقیم بانکی 

در این حالت در واقع ما مد نظرمونه که از بانک به صورت مستقیم مجوز استفاده از درگاه پرداخت بگیریم . روند کار در روش درگاه پرداخت مستقیم بدین صورته که :

ابتدا بایستی مالک یک کسب و کار با مراجعه به اداره صنف کاری کسب و کار خود و با داشتن پروانه کسب و کار مجوز داشتن وب سایت فروشگاهی را دریافت کند و بعد از آن با مراجعه به سایت (ای نماد) اقدام که ایجاد کاربری و ارائه مدارک به صورت اینترنتی نماید  . 

لازم به ذکر است که وب سایت فروشگاهی ما در این مرحله بایستی طراحی شده باشد و در سایت ای نماد معرفی شود تا توسط کارشناسان ای نماد بررسی گردد . 

بعد از این مرحله نیز سایت ای نماد اگر مشکلی را در روند کار مشاهده نکند ، به شما اجازه دریافت درگاه بانکی مستقیم از بانک ها را خواهد داد .

پ.ن : در این مرحله پرداخت هزینه به ای نماد داریم . ( تا سال 98 که 100 تومن بود بعدشو خبر ندارم )

و بعد از این مرحله هم شما با در دست داشتن مجوز های صادر شده مثلا به بانک پارسیان ، پاسارگاد و… میرید و درخواست دریافت کد پرداخت اینترنتی رو از بانک می کنید و بانک هم روی حساب بانکی شما کد پرداختی میده که به افزونه های پرداخت بانکی سایت متصل می کنیم و پرداخت انجام میشه 

لازم به ذکر است در این مدل از پرداخت ، بانک یک کارمزد خیلی کم در هر پرداخت برمیداره ، مانند کارت کشیدن در فروشگاه ، کارت به کارت کردن و …

و همچنین دقت کنیم که بعد از دریافت مجوز از سایت ای نماد ، سایت ما موظف به پرداخت مالیات از فروش محصول خواهد شد .

 

درگاه پرداخت واسطه ( زرین پال ، زرین بال ، نیک پی و … ) 

برخی از عزیزان میگن ، کی حوصله داره اون همه مراحل بالا رو بره که بخواد مجوز از صنف بگیره و پول بده به ای نماد و مالیات فروش بده  و …. راه ساده تر چیه ؟

راه ساده تر استفاده از درگاه های پرداخت واسطه است که کمک می کنه تا ما بدون انجام مراحل بالا بتونیم خیلی راحت به فروش بپردازیم . 

سایت های پرداخت واسطه به این صورت کار می کنند که ما با ثبت نام کردن توی مثلا سایت زرین پال و ایجاد کاربری ، با اسکن کارت ملی ، کارت عابر بانک و پر کردن فرم تعهد نامه و اسکن اون توی سایت به راحتی در 24 ساعت درگاه پرداخت رو دریافت می کنیم و به سایت متصل می کنیم . 

نکته قابل توجه در این روش اینه که ما به ازای هر خریدی که از سایت انجام میشه زرین پال 10 درصد مبلغ رو به عنوان کارمزد برمی دارد و باقی مبلغ رو به حساب کاربری ما در زرین پال واریز می کنه و زمانی می تونیم با سایت تسویه کنیم و پول به حساب بانکی ما واریز بشه که مبلغ موجود در حساب زرین پال ما بالای 50 هزار تومن شده باشد . 

 

کدوم رو انتخاب کنیم ؟؟ انتخاب با شماست