تگ هدینگ در وردپرس

تگ های هدینگ ، یکی از مهم ترین و اصلی ترین امور در فرآیند سئو و بهینه سازی سایته . به هیچ عنوان فرق نمی کنه که تگ هدینگ در وردپرس باشه یا سیستم های مدیریت محتواهای دیگه باشه ساختار کاملا یکسانه . 

تگ هدینگ شامل چه مواردیه ؟

تگ هدینگ شامل 6 مرحله یا 6 عنوانه که با اهمیت ترین های آن ها به ترتیب در موردشون صحبت کوتاهی می کنیم .

H1 : هدینگ یک در واقع مهم ترین هدینگ در یک وب سایته که معمولا تاثیر بسیار زیادی رو روی یک صفحه داره و توصیه میشه حتما کلمه کلیدی اصلی صفحه در این هدینگ استفاده شود و معمولا عنوان اصلی هر صفحه از سایت را شامل می شود . نکته بسیار مهم در استفاده از H1 این است که از این هدینگ برای هر صفحه فقط بایستی یک بار استفاده شود نه کمتر و نه بیشتر . 

H2 : هدینگ دو بعد از هدینگ یک با اهمیت ترین است و معمولا توصیه می شود که عناوین با اهمیت صفحه که شامل کلمه کلیدی مورد نظر صفحه است را شامل بشه . از نظر تعداد ، هدینگ 2 بایستی از مضرب 2 باشد که با ساختار 2 به توان 2 منهای 1 بهتره استفاده بشه .

H3 : هدینگ سه ، نیز از اهمیت بالایی در یک صفحه برخورداره و معمولا مواردی که زیر مجموعه یک عنوان اصلی در یک صفحه استفاده میشه رو شامل میشه

مثال رو با هم ببینیم :

تگ هدینگ در وردپرس

 

در تصویر بالا همانطور که میبینید عنوان اصلی که : ” تاکید مشاوره ازدواج برای نوجوانان به ازدواج برای مردان “  است ، هدینگ H2 است و زیر عناوین آن H3 اند . 

 

h4 : هدینگ چهار و پنج و شش هم مواردی که هستند که از اهمیت بالایی برخورددار نیستند اما توصیه میشه که از هدینگ 4 حتما در صفحات استفاده شود که معمولا مواردی که در فوتر صفحات سایت قرار دارند را هدینگ چهار شامل می شوند و پنج و شش آنچنان از اهمیت بالایی نسبت به هدینگ های دیگه نداره .

مثال زیر رو ببنینیم :

تگ هدینگ در وردپرس

 

این موارد در فوتر سایت مرکز روانشناسی اکسیر ، از هدینگ چهار استفاده شده است .